O nas

Od pioniera do lidera rynku?

VITANAS ma swoje korzenie w Niemczech. Udziałowcy VITANAS działają w sektorze opieki od 2005 roku. Początkowo z firmą Pflegehelden® w Niemczech, z którą udało im się rozwinąć z pioniera w branży do jednego z liderów rynku. Aby móc lepiej zaopatrywać własnych klientów w Niemczech w pracowników opieki, partnerzy sami podjęli działalność w Polsce. Początkowo wspólnie z Veritasem i Mycare24, później z firmą VITANAS, którą w tym celu w 2012 roku założył i zarządzał Bogdan Wysocki. Ostatnio struktura obejmowała ponad 90 lokalizacji i ponad 400 oddanych pracowników. 
Z tym doświadczeniem z ostatnich 18 lat i ponad 60 000 udanych plasowań, akcjonariusze są jednymi z najbardziej doświadczonych graczy w branży.
W ubiegłym roku struktura firmy została sprzedana. Projekt serca VITANAS pozostał bez zmian. Po śmierci założyciela i ojca Bogdana Wysockiego, rodzinna firma będzie kontynuowana przez jego dzieci z zamiarem bycia najlepszym dostawcą usług dla pracowników, klientów i partnerów.
Historia
 
2005
Historia VITANAS rozpoczyna się w 2005 roku, kiedy właśnie nastąpiło rozszerzenie UE na wschód i nowe możliwości wydają się być w zasięgu ręki. Marcin Wysocki studiuje w tym czasie w Niemczech i przygotowuje pracę dyplomową. Chce włączyć historyczny rozwój do swojej pracy, a jednocześnie wykorzystać nową wolność dla swojej przyszłości. 
Jego temat: zakładanie firm w trakcie ekspansji UE na wschód. Jego profesorowi, prof. dr Böckmannowi, podoba się pomysł i angażuje się w firmę.
 
2006
Pojawiają się pierwsze sukcesy w znalezieniu pracowników i miejsc pracy. Mimo to Marcin Wysocki postanawia skupić się całkowicie na opiece domowej. Oznacza to, że będzie umieszczał tylko opiekunów, którzy opiekują się osobami starszymi i potrzebującymi pomocy, aby na starość nie musieli przenosić się do domu opieki.
 
2008
Pomimo tego, że rynek był wtedy jeszcze całkowicie nieuregulowany i związanego z tym wyzwania, jakim była profesjonalizacja tej usługi, pozyskiwano coraz więcej klientów. Zespół został powiększony do 4 osób. Brat Mateusz Wysocki wzmocnił od tego momentu drużynę.
 
2010
W 2010 roku powstała firma franczyzowa Pflegehelden®. W Niemczech mają powstać lokalne lokalizacje, aby być jeszcze bliżej klientów i opiekunów.
 
2011
Koncepcja Pflegehelden® jest pełnym sukcesem. Z usług chce korzystać tak wielu klientów, że brakuje pracowników. Dotychczas firma współpracowała z kilkoma firmami opiekuńczymi z Europy Wschodniej. Aby poprawić tę sytuację, Marcin Wysocki zaangażował się bezpośrednio w Polsce wraz z Veritasem, a później z Mycare24.
 
2012
Już kilka lat temu dostrzeżono potrzebę jak największej digitalizacji i automatyzacji procesów, aby móc oferować jeszcze lepsze usługi. Z tego powodu opracowano i wprowadzono w 2012 roku autorskie oprogramowanie, które łączy pracowników i partnerów oraz znacznie poprawia wydajność.
 
2019
Rozwój grupy nie mógł być lepszy. Zawsze uczciwe i partnerskie podejście jest postrzegane jako siła napędowa sukcesu.
 
2020
Po wielu trudnych latach w branży i chorobie ojca zapada decyzja o sprzedaży firmy i oddaniu jej w nowe, dobre ręce.
 
2021
Rok 2021 był dla rodziny chyba najtrudniejszy z dotychczasowych. Na krótko przed przekazaniem Pflegehelden® nowym właścicielom zmarł Bogdan Wysocki. 
 
Powstaje duża luka, którą po części może wypełnić tylko rodzina, która postanowiła kontynuować dziedzictwo VITANAS i Bogdana i rozwinąć je w jak najlepszą firmę.
 
2023
Ten rok przyniesie wiele pozytywnych zmian w VITANAS, na które Wysoccy bardzo się cieszą, jednocześnie dziękując klientom i opiekunom za dotychczasowe zaufanie, jakim obdarzyli firmę.