VITANAS ma swoje korzenie w Niemczech. Udziałowcy VITANAS działają w sektorze opieki od 2005 roku. Początkowo z firmą Pflegehelden® w Niemczech, z którą udało im się rozwinąć z pioniera w branży do jednego z liderów rynku. Aby móc lepiej zaopatrywać własnych klientów w Niemczech w pracowników opieki, partnerzy sami podjęli działalność w Polsce. Początkowo wspólnie z Veritasem i Mycare24, później z firmą VITANAS, którą w tym celu w 2012 roku założył i zarządzał Bogdan Wysocki. Ostatnio struktura obejmowała ponad 90 lokalizacji i ponad 400 oddanych pracowników. 

Z tym doświadczeniem z ostatnich 18 lat i ponad 60 000 udanych plasowań, akcjonariusze są jednymi z najbardziej doświadczonych graczy w branży.

W ubiegłym roku struktura firmy została sprzedana. Projekt serca VITANAS pozostał bez zmian. Po śmierci założyciela i ojca Bogdana Wysockiego, rodzinna firma będzie kontynuowana przez jego dzieci z zamiarem bycia najlepszym dostawcą usług dla pracowników, klientów i partnerów.

Historia firmy Vitanas

Historia VITANAS rozpoczyna się w 2005 roku, kiedy właśnie nastąpiło rozszerzenie UE na wschód i nowe możliwości wydają się być w zasięgu ręki. Marcin Wysocki studiuje w tym czasie w Niemczech i przygotowuje pracę dyplomową. Chce włączyć historyczny rozwój do swojej pracy, a jednocześnie wykorzystać nową wolność dla swojej przyszłości.

Temat jego pracy: "Zakładanie firm w trakcie ekspansji UE na wschód." Jego profesorowi, prof. dr Böckmannowi, podoba się pomysł i angażuje się w firmę.

2005
2005

Pojawiają się pierwsze sukcesy w znalezieniu pracowników i miejsc pracy. Mimo to Marcin Wysocki postanawia skupić się całkowicie na opiece domowej. Oznacza to, że będzie umieszczał tylko opiekunów, którzy opiekują się osobami starszymi i potrzebującymi pomocy, aby na starość nie musieli przenosić się do domu opieki.

2006
2006

Pomimo tego, że rynek był wtedy jeszcze całkowicie nieuregulowany i związanego z tym wyzwania, jakim była profesjonalizacja tej usługi, pozyskiwano coraz więcej klientów. Zespół został powiększony do 4 osób. Brat Mateusz Wysocki wzmocnił od tego momentu drużynę.

2008
2008

Pojawiają się pierwsze sukcesy w znalezieniu pracowników i miejsc pracy. Mimo to Marcin Wysocki postanawia skupić się całkowicie na opiece domowej. Oznacza to, że będzie umieszczał tylko opiekunów, którzy opiekują się osobami starszymi i potrzebującymi pomocy, aby na starość nie musieli przenosić się do domu opieki.

2010
2010

Koncepcja Pflegehelden® jest pełnym sukcesem. Z usług chce korzystać tak wielu klientów, że brakuje pracowników. Dotychczas firma współpracowała z kilkoma firmami opiekuńczymi z Europy Wschodniej. Aby poprawić tę sytuację, Marcin Wysocki zaangażował się bezpośrednio w Polsce wraz z Veritasem, a później z Mycare24.

2011
2011

Już kilka lat temu dostrzeżono potrzebę jak największej digitalizacji i automatyzacji procesów, aby móc oferować jeszcze lepsze usługi. Z tego powodu opracowano i wprowadzono w 2012 roku autorskie oprogramowanie, które łączy pracowników i partnerów oraz znacznie poprawia wydajność.

2012
2012

Rozwój grupy nie mógł być lepszy. Zawsze uczciwe i partnerskie podejście jest postrzegane jako siła napędowa sukcesu.

2019
2019

Po wielu trudnych latach w branży i chorobie ojca zapada decyzja o sprzedaży firmy i oddaniu jej w nowe, dobre ręce.

2020
2020

Rok 2021 był dla rodziny chyba najtrudniejszy z dotychczasowych. Na krótko przed przekazaniem Pflegehelden® nowym właścicielom zmarł Bogdan Wysocki.

Powstaje duża luka, którą po części może wypełnić tylko rodzina, która postanowiła kontynuować dziedzictwo VITANAS i Bogdana i rozwinąć je w jak najlepszą firmę.

2021
2021

Ten rok przyniesie wiele pozytywnych zmian w VITANAS, na które Wysoccy bardzo się cieszą, jednocześnie dziękując klientom i opiekunom za dotychczasowe zaufanie, jakim obdarzyli firmę.

2023
2023
Mamy odpowiedzi na Twoje pytania

Najczęściej Zadawane Pytania

Szukasz możliwości zatrudnienia za granicą? Praca opiekunki w Niemczech jest interesującym zajęciem za godziwe wynagrodzenie. Opieka nad osobami starszymi na terenie Niemiec to możliwość zdobywania nowych doświadczeń i mnóstwo satysfakcji płynącej z pomagania innym. Agencja opiekuńcza Vitanas24 od ponad dziesięciu lat zajmuje się profesjonalną opieką nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi. Praca opiekunki osób starszych w Niemczech to zajęcie przynoszące wiele satysfakcji, ale jednocześnie wymagające i trudne. Dokładamy zatem wszelkich starań, by opieka nad osobami starszymi była dobrze wynagradzana i spełniała Twoje oczekiwania. Jeżeli lubisz pomagać innym i wiesz, że jest to Twoją życiową misją, nie czekaj – znajdź ogłoszenie pracy w Niemczech jako opiekunka i zacznij pracować już dziś.

Opiekunki w Niemczech, pracujące w naszej firmie, dobrze zarabiają i cieszą się godziwymi warunkami pracy. Wystarczy, że odszukasz interesującą Cię ofertę, zaaplikujesz na nią i wyjedziesz do pracy. Przekonaj się, jakie to proste.

Praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech jest niezwykle pożądana i poszukiwana, zwłaszcza na rynku niemieckim. Dlatego warto skorzystać z tych warunków, wyjechać i przekonać się, jak ważna jest pomoc innym i przebywanie z drugim człowiekiem. Dodatkowo, otrzymasz za to atrakcyjne wynagrodzenie i zyskasz wiele satysfakcji z wykonywania codziennych obowiązków. Chcesz podjąć się opieki nad osobami starszymi w Niemczech? Jeśli jesteś osobą wrażliwą, empatyczną, cierpliwą, a przy tym obowiązkową, odpowiedzialną i sumienną, sprawdź nasze oferty i rozpocznij współpracę z agencją Vitanas24. Opieka nad osobą starszą wiąże się z wieloma wyzwaniami. Dlaczego zatem warto pracować w Niemczech jako opiekunka? Co zyskujesz?

 • Stabilne zatrudnienie - praca opiekunki wymaga przede wszystkim określonych cech osobowości, jak empatia czy wrażliwość. Jeśli zatem czerpiesz satysfakcję z pomocy innym, doskonale sprawdzisz się w tej roli, przy okazji zyskując pewne warunki pracy;
 • możliwość osobistego i zawodowego rozwoju - opiekunki osób starszych w Niemczech to osoby wykwalifikowane i doświadczone, nieustannie zwiększające swoje kompetencje. Pracując jako opiekunka nieustannie pogłębiasz wiedzę zarówno z zakresu samej opieki nad seniorem, jak i chorób wieku starczego czy postępowania w trudnych sytuacjach;
 • atrakcyjne zarobki i możliwość poznania języka - opiekunka osób starszych w Niemczech to nie tylko godziwe wynagrodzenie, ale też wiele innych korzyści - możesz doskonalić swoje umiejętności językowe, a dodatkowo, uczestnicząc w codziennym życiu seniora, zyskujesz możliwość obserwowania kultury i obyczajów panujących w Niemczech.

Praca jako opiekunka w Niemczech daje możliwość wyjazdu do innego kraju, pracowania i otrzymywania zarobku lepszego niż w Polsce. Nasza firma świadczy profesjonalne usługi opiekuńcze dla klientów niemieckich, dlatego wyszukujemy najlepszych kandydatów i znajdujemy im pracę. Zatrudniamy tylko profesjonalne i doświadczone opiekunki, których misją jest opieka i pomoc drugiemu człowiekowi. Jeżeli należysz do takich osób, nie zastanawiaj się, tylko zaaplikuj do pracy opiekunki osób starszych w Niemczech. Na co możesz liczyć?

 • Zapewniamy legalną pracę dla opiekunów osób starszych w Niemczech;
 • oferujemy wysokie stawki wynagrodzenia;
 • mamy własne i sprawdzone oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, które są codziennie aktualizowane i sprawdzane przez koordynatorów na terenie Niemiec;
 • przygotowujemy wszystkie niezbędne dokumenty, organizujemy transport, a na miejscu zapewniamy opiekę niemieckich koordynatorów.

Jeśli interesuje Cię praca w Niemczech jako opiekunka, bez trudu znajdziesz ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań: specjalne filtry pozwolą Ci określić poziom znajomości języka niemieckiego, liczbę pacjentów do opieki, listę chorób czy wysokość wynagrodzenia. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże Ci nasz koordynator, który skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania.

Już od ponad 15 lat z ogromną pomyślnością realizujemy założone przez siebie cele, które polegają na pomocy i opiece nad osobami starszymi. Oferujemy atrakcyjne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, a złożenie aplikacji na stanowisko jest niezwykle proste. Wystarczy znaleźć interesującą ofertę, wysłać kandydaturę i czekać na odzew z naszej strony.

Jesteśmy firmą nastawioną na drugiego człowieka, zarówno na naszych klientów, jak i pracowników. Na pierwszym miejscu stawiamy Ciebie, czyli osobę opiekującą się seniorami. W pracy opiekunki osób starszych doceniamy zaangażowanie, empatię i poświęcenie, za co godziwie wynagradzamy. Cały nasz zespół podchodzi indywidualnie do każdej osoby i dba o to, aby nikt nigdy nie został bez należytego wsparcia w kryzysowej sytuacji.

Oferujemy pomoc koordynatorów, do których możesz zadzwonić 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nigdy nie zostawiamy naszych pracowników bez wsparcia i potrzebnej pomocy. Pomagamy również w wypełnieniu formalności dotyczących organizacji wyjazdu i warunków pracy. Dzięki nam spokojnie i bez stresu wyjedziesz do pracy jako opiekunka w Niemczech i wrócisz po okresie zatrudnienia. Nie zastanawiaj się - zadzwoń albo zaaplikuj, a skontaktujemy się z Tobą, tłumacząc wszystkie wątpliwości krok po kroku.

Nasze oferty pracy dla opiekunki w Niemczech są starannie dobierane i selekcjonowane, aby zarówno nasi pracownicy, jak i klienci mieli pewność, że trafiają w odpowiednie ręce. Dla nas liczy się przede wszystkim człowiek, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zarówno jedna, jak i druga strona była zadowolona i dobrze ze sobą współpracowała.

Praca dla opiekunki w Niemczech jest stała i długofalowa, z tego powodu, że zapotrzebowanie na takie usługi cały czas wzrasta. Dzisiejszy tryb życia wpływa na to, że młodzi ludzie coraz częściej wyjeżdżają z rodzinnych domów, pozostawiając swoich bliskich samych, którym niejednokrotnie potrzebna jest opieka w Niemczech. Nasze nowe i aktualne oferty pracy powinny przyciągnąć wiele osób szukających pomysłu na przyszłość.

Nasza firma działa prężnie od ponad 15 lat, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co będzie należało do obowiązków naszych przyszłych pracowników. W zależności od oferty wykonywane są usługi pielęgnacyjne, opieka nad domem czy po prostu opiekun jest codziennym wsparciem dla osoby potrzebującej i dotrzymuje jej towarzystwa.

Każda oferta pracy jest dokładnie opisana i szczegółowa, ponieważ chcemy, aby osoba miała jasność co do wykonywanych zadań. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub interesuje Cię jakaś propozycja i chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, to zapraszamy do kontaktu, a chętnie udzielimy wszelkich odpowiedzi.

Wystarczy, że przejrzysz nasze liczne oferty pracy i wybierzesz tę, która najbardziej Ci odpowiada. My zajmiemy się wszystkimi formalnościami. Nasi koordynatorzy są dostępni 24 godziny 7 dni w tygodniu, po to, aby pracownicy czuli się zatroszczeni i nie musieli się niczym przejmować. Vitanas24 gwarantuje:

 • profesjonalną opiekę koordynatorów,
 • bardzo atrakcyjne i konkurencyjne zarobki;
 • ubezpieczenie;
 • bezpieczny przyjazd, zakwaterowanie i wyjazd.

Jeżeli masz doświadczenie w opiece nad starszymi ludźmi i jesteś osobą empatyczną, to mamy dla Ciebie pracę marzeń! Do każdej osoby chcącej znaleźć pracę podchodzimy indywidualnie, dlatego zadzwoń do nas, a chętnie wytłumaczymy wszystkie szczegóły i razem znajdziemy to, czego poszukujesz.

Jeśli szukasz pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech, Vitanas to doskonała firma, która zapewnia swoim pracownikom szereg korzystnych warunków zatrudnienia.

Jednym z najważniejszych jest regularne i terminowe wynagrodzenie. W Vitanas płatności za pracę są dokonywane do 15. dnia każdego miesiąca, za przepracowany poprzedni miesiąc, co zapewnia pewność finansową pracownikom. Wypłaty są dokonywane w euro lub w złotych, co jest dodatkowym udogodnieniem dla opiekunek i opiekunów.

Vitanas zapewnia także pełną obsługę formalną, w tym kartę EKUZ i dokument A1, które są niezbędne do pracy w Niemczech. Ponadto, na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, firma udostępnia swoim pracownikom polisę ubezpieczeniową Allianz, oraz ubezpieczenie OC.

Dodatkowo, Vitanas rezerwuje i opłaca transport z góry, co jest dużym udogodnieniem dla opiekunek i opiekunów wyjeżdżających na zlecenie, którzy nie muszą martwić się o organizację swojego przejazdu.

Vitanas - agencja dla opieunek osób starszych w Niemczech to firma, która dba o swoich pracowników, zapewniając nie tylko stabilność finansową, ale także wsparcie formalne i organizacyjne, co przekłada się na komfort pracy i życia. Jeśli interesuje Cię praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech, agencja Vitanas spełni Twoje oczekiwania.